Jak funguje fotovoltaika AKIRE

Fotovoltaika, která vám přinese soběstačnost

S fotovoltaickým systémem od AKIRE se stáváte energeticky nezávislými. Generujte vlastní elektřinu ze slunce a snižte závislost na dodavatelích energie. Šetřete na nákladech za elektrickou energii a získejte svobodu rozhodovat o vlastní energetické budoucnosti.

Jak fotovoltaika funguje?

Princip fotovoltaické elektrárny AKIRE je jednoduchý. Na střechu vám nainstalujeme fotovoltaické panely a zároveň vám doma namontujeme baterii, do které se ukládá přebytečná elektřina. I při výpadku dodávek elektrického proudu tak máte dost energie pro své spotřebiče.

Zároveň solární energii využíváte k běžnému provozu domácnosti. Systém přitom dodává elektřinu do jednotlivých fází asymetricky – rozděluje tak elektrický proud mezi vaše zařízení podle toho, kde je právě potřeba víc energie.

Špičkové komponenty SOLAX

V AKIRE používáme fotovoltaické elektrárny společnosti Solax, která je absolutní technologickou špičkou v tomto oboru. Protože jsou všechny součásti od jednoho výrobce, výborně spolu komunikují. Nemusíte se tak bát ztrát a nedostatků, které hrozí u kombinace různých komponent. Navíc společnost AKIRE zajišťuje (po dobu záruky = 10 let) kompletní technickou podporu a dálkový monitoring systému.

Tento systém navíc nabízí nejvyšší účinnost na trhu – 97,8 %. A dokonce až 99 % s MMPT měničem.

Díky asymetrické dodávce energie do jednotlivých fází dokáže fotovoltaická elektrárna rozdělit proud mezi jednotlivé fáze podle toho, jaké je jejich zatížení. Na situaci přitom reaguje okamžitě.

Životnost baterií je až 8 000 nabíjecích cyklů a výrobce na ně poskytuje 10letou záruku. Máte tak jistotu, že se vám náklady na pořízení fotovoltaické elektrárny brzy vrátí.

Další parametry fotovoltaických elektráren AKIRE

  • Fotovoltaické elektrárny od společnosti SOLAX, které využíváme, nabízejí nejnižší vlastní spotřebu v pohotovostním režimu. A to méně než 3W.
  • K plnému nabití baterie stačí už 1 hodina.
  • Vše můžete sledovat a ovládat pomocí mobilní aplikace. Máte tak přehled například o aktuálním nabití baterie.
  • Systém odolává dešti, mrazu i horku – můžete ho umístit i ven.
  • Systém můžete doplnit o nabíjecí stanici pro elektromobil.
  • Špičkový design oceněný cenou Red Dot Award.

Využijte tyto výhody i vy! A získejte systém, který vám pomůže ušetřit víc než 75 000 Kč ročně, můžete se na něj spolehnout řadu let, a navíc ho můžete ovládat i z mobilu.