Rekuperace tepla, která sníží vaše náklady na ohřev vody

Uvědomili jste si někdy, že s každým vypuštěním teplé vody do odpadu zbytečně přicházíte o energii, kterou jste věnovali na její ohřátí? A že tak každý den splachujete desítky korun do kanálu?

Existuje přitom způsob, jak tomu zabránit. Rekuperační výměník AKIRETHERM dokáže energii z ohřáté vody využít 2x. A tím sníží energetickou náročnost objektu o 38 %.

Proč se vám rekuperace tepla AKIRETHERM vyplatí?

 • Díky účinnosti téměř 80 % vrátí do oběhu většinu tepelné energie spotřebované k ohřevu vody.
 • Náklady se vám při použití v rodinných domech vrátí už za 3 roky. v případě ubytovacích nebo průmyslových zařízení i do 1 roku.
 • Energetickou náročnost objektu sníží o 38 %.
 • Nepotřebuje elektrickou energii – náklady na provoz jsou 0 Kč.
 • Je zcela bezobslužný a nehlučný.
 • Je zařazený do programu Nová zelená úsporám, na instalaci systému tak získáte dotaci 50 000 Kč. V programu NZÚ najdete AKIRETHERM HOME pod kódem SVT22998 a AKIRETHERM PROFI pod kódem SVT30400.

Kdo rekuperaci tepla využije?

Rekuperace tepla AKIRETHERM HOME je ideální pro každého, kdo chce snížit náklady na ohřev teplé vody i energetickou náročnost domu. Protože vyžaduje rozdělení odpadní vody na splaškovou a šedou, je nejlepší nainstalovat systém již při stavbě domu nebo při jeho rekonstrukci.

Systém pro rekuperaci tepla nabízíme i ve verzi AKIRETHERM PROFI, kterou využijete v průmyslových areálech, ubytovacích objektech nebo například v rehabilitačních zařízeních. Díky možnosti paralelního zapojení se hodí i do provozu s vysokým průtokem vody. Je přitom vhodný do nových i stávajících provozoven.

Do bytových domů s vysokým počtem bytových jednotek je vhodné použít AKIRETHERM MAX.

Jak rekuperace tepla funguje?

 1. Systém pro rekuperaci tepla AKIRETHERM pracuje s takzvanou šedou vodu – teplou odpadní vodou, která se oddělí od splaškové.
 2. Šedá voda vzniká například při sprchování, mytí nádobí nebo při praní.
 3. Zařízení AKIRETHERM odebere energii teplé šedé vodě, která běžně bez užitku odtéká z praček, myček, van a sprch do odpadu.
 4. Pomocí této energie se v oddělených systémech zařízení AKIRETHERM významně předehřeje přívodní studená voda.
 5. Takto předehřátá voda dále proudí ke zdrojům ohřevu vody a ke spotřebičům (k bojleru, pračce, myčce).
 6. Díky tomu tyto spotřebiče ohřejí vodu na požadovanou teplotu mnohem rychleji a tím významně uspoří množství energie, potřebné pro ohřev teplé vody.
 7. Vzhledem k tomu, že náklady za ohřev vody v domácnostech dnes již převyšují náklady na vytápění, z hlediska investora i spotřebitele se jedná o ideální řešení, jak ušetřit, a přitom se nemuset omezit v komfortu teplé vody.
 8. Dvouplášťový izolovaný výměník AKIRETHERM se v případě aplikace do rodinných domů umisťuje buď do země vedle základové desky, nebo do suterénu. U bytových domů a průmyslových provozů obvykle do technické místnosti.

Proč vám rekuperace tepla AKIRETHERM pomůže?

Díky svému jedinečnému principu jsou náklady na provoz rekuperačního výměníku nulové. Stačí jen 1× za 2 roky požádat dodavatelskou firmu o vyčištění systému.

K rychlé návratnosti investice přispívá i vysoká účinnost zařízení. Ta je zajištěna správným nastavením teplosměnné plochy, akumulačního prostoru a izolaci. Do objektu se vrátí až 80 % tepelné energie v podobě předehřáté vody.

Systém nemá žádný pohon ani rotující části a je vyrobený z plastů a nerezových součástí. Díky tomu je jeho životnost minimálně 30 let. Náklady se vám tak mnohonásobně vrátí.

Na pořízení výměníku navíc získáte dotaci 50 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. Nebo 15 000 Kč za každou připojenou bytovou jednotku. K tomu můžete získat ještě další dotace v hodnotě až 245 000 Kč.

Rekuperace tepla AKIRETHERM sníží energetickou náročnost objektu o 38 %. Zlepší se tak hodnocení v průkazu energetické náročnosti budov (PENB) a vzroste hodnota domu.

Jak postupovat?

Rádi vám poradíme jak zapracovat rekuperační výměník do projektu vašeho domu nebo s nejvhodnějším využitím u průmyslových či ubytovacích objektů.

Jednoduše nám napište nebo zavolejte na číslo +420 777 640 808 . Poradíme vám a pomůžeme i s instalací výměníků.